Με Έπαινο Κοινωνικής Προσφοράς, για την πρόληψη υγείας μέσα από τη θεσμοθέτηση του ΚΕΠ Υγείας, τιμήθηκε ο Δήμος Φλώρινας στη διάρκεια του 18ου Πανελλήνιου Συνεδρίου του Ελληνικού Διαδημοτικού Δικτύου Υγιών Πόλεων.
Τον έπαινο παρέλαβε από τον Πρόεδρο του Συνεδρίου και Περιφερειάρχη Αττικής κ. Γιώργο Πατούλη ο Δήμαρχος Φλώρινας κ. Βασίλης Γιαννάκης, ο οποίος ευχαρίστησε όλα τα μέλη του Δικτύου για το σημαντικό κοινωνικό τους έργο και δεσμεύτηκε πως ο Δήμος Φλώρινας θα συνεχίσει την προσπάθεια για παροχή καλύτερων συνθηκών διαβίωσης για τους δημότες του.
Τις τριήμερες εργασίες του Συνεδρίου παρακολούθησαν ακόμη η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού & Τουρισμού κα Σοφία Φουδούλη – Τζώτζη και ο Διευθυντής της Διεύθυνσης Κοινωνικής Πρόνοιας Δήμου Φλώρινας κ. Θανάσης Κάτης.
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2022/10/307430369_659281118730076_3139251316798208186_n.jpg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2022/10/310750610_425328593064987_6325780208807425260_n-1024x768.jpg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2022/10/310980185_764320001326829_1684483917125684682_n-1024x768.jpg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2022/10/310985883_1202434020482738_6358708830558074004_n-1024x824.jpg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2022/10/311004165_2084817181703835_6015224153589390773_n-1024x1007.jpg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2022/10/311075207_626523919147648_6970497716426752342_n-1024x768.jpg)