Με απόλυτη επιτυχία και την μαζική συμμετοχή του κόσμου πραγματοποιήθηκε την Κυριακή, στην κοινότητα Αμμοχωρίου η 11η Γιορτή Πατάτας που διοργάνωσε ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αμμοχωρίου “Αναγέννηση”, στο πλαίσιο των εκδηλώσεων “Πολιτιστικό Καλοκαίρι” του Δήμου Φλώρινας.
Την εκδήλωση χαιρέτησαν ο βουλευτής Φλώρινας της Ν.Δ. κ. Σταύρος Παπασωτηρίου, ο αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Φλώρινας κ. Σωτήρης Βόσδου και ο δήμαρχος Φλώρινας κ. Βασίλης Γιαννάκης.
Στο καλλιτεχνικό μέρος εμφανίστηκε η τραγουδίστρια Νάντια Καραγιάννη με το επιτελείο της, που κράτησαν αμείωτο το κέφι των παρευρισκόμενων για περισσότερες από δύο ώρες.
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0014.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0017.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0022.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0027.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0037.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0044.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0045.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0048.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0051.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0052.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0060.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0063.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0064.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0068.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0070.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0077.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0079.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0084.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0085.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0093.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0101.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0104.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0113.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0114.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0115.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0116.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0117.jpeg)
![](https://www.diktyo1.com/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0118.jpeg)